LITWA
g. Rasu 4a
LT 11-350 Vilnius
tel. 00370 52121090
e-mail: zsjmwilno@wp.pl

Hospicjum im. bł. Michała Sopoćki
https://www.hospisas.lt/?lang=pl

 

Do Wilna przybyłyśmy w roku 2001, po zamieszkiwaniu w różnych miejscach w końcu otrzymałyśmy dom przy ul. Rasų, w którym mieszkał nasz Założyciel bł. ks. Michał Sopoćko oraz malarz Eugeniusz Kazimierowski, który w roku 1934 r. namalował, pod dyktando św. s. Faustyny, pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego. W miejscu, gdzie powstał obraz znajduje się teraz nasza kaplica.

Siostry pełnią posługę w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie znajduje się pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego, zajmują się przygotowywaniem liturgii, pracą w kościele, przybywającymi pielgrzymami oraz osobami potrzebującymi, jedna z Sióstr jest katechetką w Gimnazjum św. Jana Bosco w podwileńskich Egliszkach.

S. Michaela prowadzi otwarte i poświęcone w 2012 r. Hospicjum bł. ks. Michała, oraz hospicjum dla dzieci, otwarte i poświęcone w 2020 r. 

W Wilnie udostępniamy także pokoje dla pragnących przyjechać do Wilna pielgrzymów. W sezonie wiosennym oraz letnim nawiedzają nasz dom liczne pielgrzymki, którym opowiadamy historię powstałego w naszym domu obrazu oraz przybliżamy ideę Miłosierdzia Bożego w formach kultu objawionego s. Faustynie, a przekazanego także za pośrednictwem ks. Michała.

 

 

 Nasz dom

 

Kaplica