"Pragnę, aby cały świat poznał MIŁOSIERDZIE MOJE" (Dz. 687)
Orędzie Bożego Miłosierdzia
Oto idę, Panie, na Twoje wezwanie; oto idę na podbój dusz... św. Faustyna
Nie lękaj się. Dołącz do NasTwój jestem, Panie, i do Ciebie jedynie pragnę należeć
Historia i życie history and life
Powołaniem każdej Siostry ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego jest wielbić, głosić i wypraszać Boże Miłosierdzie całemu światu. Chcemy dotrzeć z Orędziem Bożego Miłosierdzia także do Ciebie. Przygotowania do STARTU rozpoczęte. Czekaj cierpliwie…
Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego jest habitowym instytutem zakonnym na prawie papieskim, założonym przez błogosławionego księdza Michała Sopoćkę. Zostało ono powołane w Kościele, by wielbić Boga w Trójcy Świętej Jedynego w tajemnicy Jego Miłosierdzia, przez osobiste uświęcenie i ukazywanie ludziom Bożego Miłosierdzia, które objawiło się w pełni w Osobie Jezusa Chrystusa. (Konstytucje ZSJM, p. 2)
Św. Faustyna nakreślając duchowy portret sióstr nowego zgromadzenia napisała, że „… każda dusza to inny świat” (por. Dz. 568) Tak pewnie jest. Każda z nas jest inna, ale łączy nas jeden chryzmat – mamy nieść ufność. Tej ufności do Jezusa uczymy się każdego dnia na modlitwie. O potrzebie ufności Jezusowi przypominamy sobie wzajemnie, dlatego naszym pozdrowieniem są słowa: Ufajmy Panu!
Jeśli czujesz, że Bóg wzywa Cię do naszego Zgromadzenia, nie lękaj się. Dołącz do nas, abyśmy z hasłem ufności w Miłosierdzie Boże dotarły na cały świat.
„Celem formacji jest pełny rozwój osoby każdej Siostry jako człowieka, chrześcijanki i zakonnicy, zgodnie z posłannictwem Zgromadzenia dla służby w Kościele.
„Wieczorem… usłyszałam te słowa: 'Będziesz wypraszać z towarzyszkami swymi miłosierdzie dla siebie i świata. Zrozumiałam, że nie będę w Zgromadzeniu, w którym obecnie jestem” (Dz. 435).