DZIECIĘCE KOŁA KORONKOWE

Kontakt

s. Marietta – nr tel. 883-582-604

Wszelkie informacje, zdjęcia można przesyłać na adres mailowy: mariamarta123@wp.pl

Koła koronkowe mają swoją stronę internetową. Informacje o Waszych kołach będą zachętą dla innych.

opoka.org.pl/biblioteka/D/DS/kola-koronkowe.html

Dziecięce Koła Koronkowe

Dziecięce koła składają się z pięciorga dzieci, które codziennie modlą się jednym dziesiątkiem Koronki do Miłosierdzia Bożego. Intencje dzieci wybierają same.

Dzieci wybierają sobie przewodniczącego swojego koła. To dziecko odmawia dodatkowo „Ojcze nasz…”, „Zdrowaś Maryjo…” i „Wierzę w Boga Ojca…”, czyli początek koronki.

Bardzo istotna jest też opieka i pomoc rodziców lub opiekunów, którzy przypomną dziecku o modlitwie, gdy zajdzie potrzeba, zmotywują a przede wszystkim pomodlą się ze swoim dzieckiem.

Dzieci powinni co jakiś czas mieć swoje spotkania, pod przewodnictwem osoby dorosłej. Materiały do tych spotkań można znaleźć na niniejszej stronie  pod akapitem „formacja”.

Dziecięce koła koronkowe powstały w diecezji tarnowskiej. Obecnie najwięcej Kół jest właśnie w tej diecezji. Powstają również w parafiach innych diecezji.

Dzieci są bardzo chętne do modlitwy, zwłaszcza, że jeden dziesiątek koronki zajmuje niewiele czasu. Przez codzienne odmówienie tego dziesiątka koronki dzieci uczą się systematyczności w modlitwie. Dziecięce koła to nie tylko zadanie dla dzieci, to również zadanie dla rodziców, by pomogli dzieciom w zaangażowaniu się w te grupy.

Jeśli macie w parafiach, szkołach czy  rodzinach takie dziecięce koła koronkowe, proszę poinformujcie nas o tym.

FORMACJA

  1. Wspólna modlitwa

Dzieci (członkowie Dziecięcego Koła Koronkowego) wraz
z opiekunem stają w kole lub gromadzą się w swojej salce lub kościele wokół obrazu Jezusa Miłosiernego i wspólnie odmawiają Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Modlitwa może być poprzedzona wypowiadanymi na głos intencjami, można również ją zaśpiewać przy akompaniamencie gitary…Wszystko zależy od składu
i pomysłów danej grupy i opiekuna

  1. Wprowadzenie

Jak pewnie słyszeliście już na katechezie- już niedługo wraz z całym Kościołem rozpoczniemy wyjątkowy czas który przygotuje nas do Świąt Bożego Narodzenia. Czy wiecie jak nazywa się ten okres liturgiczny? (adwent).

  1.  „Burza mózgów”

Prowadzący przedstawia dzieciom  bristol z napisem:
Proszę, niech teraz każdy z Was pomyśli z czym kojarzy mu się słowo adwent:
 ADWENT

Uczestnicy spotkania mogą głośno wypowiadać słowa, zwroty które kojarzą im się z tym okresem liturgicznym np. roraty, roratka, ciemność, lampion, itp… Prowadzący lub wyznaczona osoba może wpisywać pomysły wszystkich uczestników. Pomocne będą kolorowe flamastry czy mazaki. W ten sposób każdy ma okazję do tego aby się wypowiedzieć wziąć czynny udział w spotkaniu. Oczywiście wszystko dzieje się pod okiem opiekuna który przy okazji ma możliwość tłumaczenia i przypominania zwrotów związanych z adwentem.

  1. Rozwinięcie (zaproszenie Kościoła i nasza odpowiedz)

Jak sami zauważyliście Kościół bardzo nam pomaga w dobrym przygotowaniu się na spotkanie Małego Gościa z Nieba. W naszej świątyni już niedługo pojawi się dekoracja adwentowa, będą także roraty. Czy wiecie kiedy w naszym kościele są odprawia się Msza święta roratnia? (tutaj warto wskazać na konkretne formy naszej odpowiedzi na tą zachętę kościoła- oprócz zachęty do radosnego uczestnictwa w roratach, można zachęcić do spowiedzi, postanowieniach adwentowych- pomocne byłoby nasze świadectwo dotyczące naszego postanowienia adwentowego lub formach duchowego przygotowania do tego niezwykłego czasu.

  1. Adwent św. s. Faustyny Kowalskiej

Pewnie jesteście ciekawi jak  św. siostra Faustyna przygotowywała się na przyjście Pana Jezusa.Posłuchajcie co o tym napisała w swoim Dzienniczku:

(Można wybrać jeden fragment lub przeczytać wszystkie )

+ „W czasie Adwentu obudziła się w duszy mojej tak wielka tęsknota za Bogiem. Duch mój rwał się do Boga całą swą mocą, jaką ma w swoim jestestwie. W tym czasie Pan udzielił mi wiele światła poznania Jego przymiotów” [Dz. 180].

+ „Nigdy nie mówić o własnych przeżyciach. W cierpieniach szukać ulgi w modlitwie, w najdrobniejszych wątpliwościach szukać rady tylko u spowiednika. Mieć zawsze serce otwarte na przyjmowanie cierpień innych, a swoje cierpienia topić w Sercu Bożym, aby na zewnątrz nie były dostrzeżone, o ile możności.Starać się zawsze o równowagę, chociażby okoliczności nie wiedzieć jak burzliwe były. Nie dać sobie zamącić spokoju i ciszy wewnętrznej. Żadna rzecz nie może iść w porównanie z pokojem duszy. Kiedy [by] mi coś niesłusznie zarzucano – nie tłumaczyć się; jeżeli przełożona będzie chciała się dowiedzieć (195) prawdy o mojej słuszności czy niesłuszności, to dowie się niekoniecznie ode mnie. Moją rzeczą jest wszystko przyjmować z wewnętrznym usposobieniem pokory.Adwent ten przeżywać będę według wskazań Matki Bożej – przez cichość i pokorę” [Dz.792].

+ „Nadchodzi Adwent, pragnę przygotować swoje serce na przyjście Pana Jezusa przez cichość i skupienie ducha, łącząc się z Matką Najświętszą i naśladując wiernie Jej cnotę cichości, przez którą znalazła upodobanie w oczach Boga samego. Ufam, że przy Jej boku wytrwam w tym postanowieniu” [Dz. 1398].

Dobrze byłoby po przeczytaniu wybranych fragmentów porozmawiać z uczestnikami i wytłumaczyć w prostych słowach jakie były postanowienia świętej siostry Faustyny i zachęcić do podjęcia własnego postanowienia.

  1. Propozycje pracy zespołowej:

a) Dzieci z gotowych szablonów wykonują lampion. Wykonane lampiony będą mogły zabrać ze sobą do kościoła na roraty. Sposób wykonania zależy przede wszystkim od uczestników oraz od materiałów jakimi dysponujemy. Przydatne będą kolorowe flamastry, papier kolorowy, bibuła, itp…

b) Dziecięce koło koronkowe wraz z opiekunem może przygotować plakat zapraszający na roraty. Ważne aby został wykonany na dużym bristolu z podaniem dni i godziny odprawianych Mszy św. roratnich. Dobrze byłoby aby były duże litery i jak najwięcej kolorów. Po spotkaniu warto byłoby wykonany wspólnie plakat umieścić w widocznym miejscu lub w gablocie czy okolicy kościoła(za zgodą księdza proboszcza)

ZAPROSZENIE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WYJĄTKOWE SPOTKANIE
Z PANEM JEZUSEM W CZASIE RORAT- CODZIENNIE OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY

GODZ. _______ W KOŚCIELE  PW. ____________ W ________________

JEZUS CZEKA NA CIEBIE  BO  CIĘ  KOCHA

NIE PRZEGAP TAK WSPANIAŁEJ SZANSY!

  1. Zakończenie spotkania

Modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…

Przypomnienie o codziennym odmawianiu dziesiątka koronki do Bożego Miłosierdzia i o dacie kolejnego spotkania.

  1. Wspólna modlitwa

Uczestnicy spotkania stają wokół stołu lub przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Można zapalić świecę na znak obecności Jezusa wśród nas. Prowadzący rozpoczyna modlitwę spontaniczną: Dziękujemy Ci Panie Jezu za to, że nas tutaj zgromadziłeś. Dziękuję Ci za każde dziecko które przyszło na nasze spotkanie. Proszę Cię pobłogosław nam, daj nam swojego Ducha świętego. Pozwól nam lepiej Ciebie poznać i ukochać Cię z całego serca. Amen.
Ojcze nasz…

  1. Wprowadzenie

Wiecie o tym, że w Środę Popielcową rozpoczęliśmy nowy okres liturgiczny. Czy wiecie jak on się nazywa? (Wielki Post). Teraz poproszę jednego ochotnika który będzie wyraźnie zapisywał nasze skojarzenia
z Wielkim Postem.
 Pomocne będą kolorowe flamastry i mazaki.

  1.  „Burza mózgów”

Prowadzący przedstawia dzieciom  bristol lub kartkę z bloku
z napisem:

    WIELKI POST

Pewnie pamiętacie jak zastanawialiśmy się niedawno z czym nam się kojarzy słowo Adwent. Dzisiaj proszę, niech teraz każdy z Was pomyśli
z czym kojarzy mu się Wielki Post

Uczestnicy spotkania mogą głośno wypowiadać słowa, zwroty które kojarzą im się z tym okresem liturgicznym np. kolor fioletowy, ciernie, postanowienie, smutek, droga krzyżowa, gorzkie żale itp… Tutaj warto od razu tłumaczyć  i przypominać małym uczestnikom zwroty związane z Wielkim Postem.

  1. Rozwinięcie (zaproszenie Kościoła i nasza odpowiedź)

Jak sami zauważyliście Kościół bardzo nam pomaga w dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu. Z naszej świątyni znikły kwiaty, pojawiła  się dekoracja wielkopostna, będą odbywały się gorzkie żale oraz droga krzyżowa. Czy wiecie o której godzinie i kiedy w naszym kościele są odprawiane te nabożeństwa? Już niedługo będziemy również przeżywali rekolekcje oraz spowiedź wielkopostną. To wszystko otrzymujemy
w prezencie od Kościoła i jest to dla nas szansa na lepsze poznanie
i ukochanie Pana Jezusa.

  1. Wielki Post św. s. Faustyny Kowalskiej

Nasza Patronka- św. s. Faustyna korzystała z tych prezentów Kościoła. Posłuchajcie co o tym pisze w swoim Dzienniczku (do wyboru)

Cytat z „Dzienniczka” nr 408
„Wielki Post. Kiedy się pogrążam w męce Pańskiej, często widzę Pana Jezusa w adoracji, w takiej postaci: po ubiczowaniu kaci zabrali Pana i zdjęli z Niego szatę własną, która już się przywarła do ran; przy zdejmowaniu odnowiły się rany Jego. Wtem zarzucono na Pana czerwony płaszcz, brudny i poszarpany na odświeżone rany; płaszcz ten zaledwie w niektórych miejscach dosięgał kolan. I kazano Panu usiąść na kawałku belki; wtenczas upleciono koronę z cierni i ubrano głowę świętą, i podano trzcinę w rękę Jego. I naśmiewali się z Niego oddając Mu pokłony jako królowi, plwali na oblicze Jego, a inni brali trzcinę i bili głowę Jego, a inni kułakami zadawali Mu boleść, a inni zasłonili twarz Jego i bili Go pięściami. Cicho znosił to Jezus. Kto pojmie Jego – boleść Jego? Jezus miał wzrok spuszczony na ziemię; wyczułam, co wówczas się działo w najsłodszym Sercu Jezusa. Niech każda dusza rozważa, co Jezus cierpiał w tym momencie. Na wyścigi znieważali Pana. Zastanawiałam się, skąd taka złość w człowieku,
a jednak grzech to sprawia – spotkała się Miłość i grzech.”

 Cytat z „Dzienniczka” nr 640
„W pierwszy piątek miesiąca przed Komunią ujrzałam dużą puszkę napełnioną Hostiami świętymi; jakaś ręka postawiła mi tę puszkę
i wzięłam ją w rękę, a było w niej tysiąc Hostii żywych. – Wtem usłyszałam głos: Te Hostie są przyjęte przez dusze, którym wyprosiłaś łaskę szczerego nawrócenia w czasie tego Wielkiego Postu, a było to na tydzień przed Wielkim Piątkiem. Dzień ten przepędziłam w wielkim skupieniu wewnętrznym, wyniszczając się na korzyść dusz.”

Cytat z „Dzienniczka” nr 931
10 II [1937]. „Dziś Środa Popielcowa. W czasie Mszy świętej uczułam mękę Jezusa w członkach swoich przez krótką chwilę. Wielki Post – to sposób szczególny prac kapłańskich, trzeba iść im na pomoc w ratowaniu dusz.”

Cytat z „Dzienniczka” nr 934 (szczególnie wskazany do rozmowy
z dziećmi)
„Drobne praktyki na Post. Nie mogę ćwiczyć się w wielkich umartwieniach, jak dawniej, pomimo gorącej chęci i pragnienia, ponieważ jestem pod ścisłą obserwą lekarza, ale w drobniejszych rzeczach ćwiczyć się mogę: pierwsze – sypiać bez poduszki, trochę czuć się głodna, codziennie odmówić koronkę, której mnie nauczył Pan, z rozkrzyżowanymi rękami, czasem się pomodlić
z rozkrzyżowanymi rękami przez czas nieokreślony i modlitwą niesformułowaną. Intencja: aby uprosić miłosierdzie Boże dla biednych grzeszników, a dla kapłanów moc kruszenia serc grzesznych.”

Cytat z „Dzienniczka” nr 1625
„2 III [1938]. Rozpoczęłam Post święty tak, jak sobie życzył Jezus, zdając się całkowicie na Jego świętą wolę i przyjmując wszystko
z miłością, cokolwiek mi poda. Nie mogę praktykować większych umartwień, bo jestem bardzo słaba. Dłuższa choroba wyniszczyła mi zupełnie siły. Łączę się z Jezusem przez cierpienie. Kiedy rozważam Jego bolesną mękę, to zmniejszają się moje fizyczne cierpienia.”

Cytat z „Dzienniczka” nr 1626
„Powiedział mi Pan: Zabieram cię na cały Post do swojej szkoły, chcę cię nauczyć cierpieć. – Odpowiedziałam: Z Tobą, Panie, jestem gotowa na wszystko. – I usłyszałam głos: Wolno ci pić z kielicha,
z którego Ja piję; ten wyłączny zaszczyt daję ci dziś…”

  1. Moje postanowienie wielkopostne

Warto byłoby porozmawiać z dziećmi oraz zachęcić ich do podjęcia jednego konkretnego postanowienia na czas Wielkiego Postu dostosowanego do ich możliwości. Wszystko zależy od prowadzącego i dzieci które tworzą koło koronkowe. Jeżeli dysponujemy czasem i grupa pracuje sprawnie można ten temat rozwinąć od razu lub przygotować kolejne spotkanie tylko
o postanowieniach.

 

  1. Propozycja pogadanki o postanowieniach

Potrzebny będzie fioletowy materiał. Jeszcze przed spotkaniem należałoby wyciąć poniższe propozycje postanowień dla dzieci przykleić do materiału dwustronną taśmą:

Będę chodził na Gorzkie żale

Będę chodził na Drogę krzyżową w każdy piątek

Nie będę jadł słodyczy

Nie będę grał na komputerze

Codziennie przez 10 minut będę czytał Biblię

Nie będę krzyczał na rodzeństwo

Codziennie odmówię litanię do św. Józefa

Raz w tygodniu oprócz niedzieli pójdę na Mszę świętą

Codziennie wstąpię do kościoła aby odwiedzić Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie itp…

Będę dbał o porządek w swoim pokoju

Codziennie rano pomodlę się Ojcze nasz…

Nie będę używał brzydkich słów

Będę pomagał babci w noszeniu zakupów

Będę pomagał słabszym kolegom w szkole

 

Przygotowany materiał przedstawiamy dzieciom. To dobra okazja do pogadanki nt. symboliki koloru fioletowego. Następnie zachęcamy do odczytania proponowanych postanowień. Tutaj warto byłoby podzielić się swoim aktualnie podjętym  postanowieniem lub swoim postanowieniem z dzieciństwa. Pamiętajmy, że to przykłady pociągają

 

  1. Propozycja pogadanki o postanowieniach

Jeżeli nie dysponujemy fioletowym materiałem, możemy wyciąć powyższe propozycje postanowień i ułożyć ja na fioletowym bristolu czy papierze kolorowym i wspólnie przeczytać a następnie opowiedzieć o swoim postanowieniu.

 

  1. Zakończenie spotkania
    Modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…”

Przypomnienie o codziennym odmawianiu dziesiątka koronki do Bożego Miłosierdzia i o dacie kolejnego spotkania.

„Adoracje dziecięce” to modlitwa dzieci przed Najświętszym Sakramentem.  Zawiera ona śpiew, elementy ruchowe: klaskanie, skakanie, taniec, itp. W czasie takiej adoracji jest również czas na rozważanie modlitewne, prowadzone przez osobę odpowiedzialną za spotkania.

Propozycje rozważań przed Najświętszym Sakramentem:

  1. Modlitwa przeproszenia
  • Przepraszam Cię Jezu, że nie chce mi się modlić, gdy mama mnie prosi wieczorem o modlitwę, mówię, że jestem zmęczony, jutro się pomodlę
  • Przepraszam, że nie myślę o Tobie w czasie modlitwy, ale chce ja jak najszybciej skończyć, że tak mało o Tobie pamiętam
  • Przepraszam, że często marudzę przy jedzeniu, przy odrabianiu lekcji, nie chcę pomóc rodzicom, nie słucham gdy do mnie mówią
  • Przepraszam, że narzekam na to, że muszę chodzić do szkoły, nie wszystkie dzieci na świecie mogą się uczyć tak jak ja, zamiast dziękować, ja narzekam, że się musze uczyć
  • Przepraszam Cie Jezus, że kłócę  się z rodzeństwem, z kolegami
    i koleżankami w szkole, nie chcę im pomóc, nie chcę pożyczyć gdy mnie proszą o różne rzeczy
  • Przepraszam, że zazdroszczę kolegom lepszych ocen, nie cieszę się z ich sukcesów, zazdroszczę lepszego ubrania, droższych zabawek, sprzętów
  • Przepraszam, że nie pomagam innym gdy mnie o to poproszą, nie staję w obronie słabszych kolegów, gdy ktoś im dokucza, albo nawet sam dokuczam innym, wyśmiewam
  • Przepraszam jeśli kogoś uderzyłem, przezwałem, gdy ktoś przeze mnie płakał
  • Przepraszam, że nie doceniam tego co mam, że mam co jeść, mam dom, rodziców, którzy mnie kochają i o mnie dbają, że mogę się uczyć, bawić, rozwijać swoje zainteresowania.
  • Przepraszam jeśli komuś coś zabrałem i nie oddałem, jeśli powiedziałem o kimś nieprawdę, jeśli kłamałem rodzicom, kolegom nauczycielom w szkole
  • Przepraszam jeśli oglądałem niewłaściwe filmy, strony internetowe, których nie powinienem był oglądać, bo jestem dzieckiem.
  • Przepraszam za wszystko, czego nie wymieniliśmy ale ja wiem, że powinienem Ciebie Jezu za to przeprosić (chwila ciszy)
  1. Modlitwa dziękczynienia
  • Dziękuję Ci Jezu, że żyję, że mi dałeś życie
  • Dziękuję, za moje zdrowie, że mogę chodzić, że mogłem tu dzisiaj do Ciebie przyjść Panie Jezu
  • Dziękuje za wiarę, za to, że wiem, że jesteś, że moi rodzice, dziadkowie powiedzieli mi o Tobie
  • Dziękuję, że mnie kochasz, że oddałeś za mnie swoje życie na krzyżu, że mnie zbawiłeś Jezu
  • Dziękuje, że mogę się modlić, że rodzice nauczyli mnie modlitwy, że mogę przyjść na Mszę Święto do kościoła i nikt mi tego nie zabrania, dziękuję za dar Komunii Świętej
  • Dziękuję Ci Jezu za rodzinę, za mamę, tatę, rodzeństwo, kuzynów, babcie, dziadków i wszystkich którzy są w mojej rodzinie, dziękuję, że nie jestem sam, ale mam ludzi, którzy się mną opiekują, troszczą się o mnie, kochają mnie
  • Dziękuję, za dom, w którym mieszkam, że mam dom, mam gdzie spać, uczyć się i bawić się
  • Dziękuję, że mam co jeść, nie wszystkie dzieci mają tyle żywności, by mogły się najeść
  • Dziękuję za szkołę, w której się uczę, dowiaduje się nowych rzeczy, nie wszystkie dzieci mogą się uczyć, a ja mogę i staje się coraz mądrzejszy
  • Dziękuję za moje zabawki, różne sprzęty, komputery, sprzęt sportowy, one pomagają mi odpoczywać, bawić się i rozwijać moje umiejętności
  • Dziękuję za wszystko, co mam a szczególnie za to, że mnie kochasz i nigdy nie przestaniesz kochać
  1. Modlitwa prośby za innych
  • Proszę Cię Jezu za wszystkie bliskie mi osoby, szczególnie za rodziców, rodzeństwo, kuzynów, cała moja rodzinę
  • Proszę o twoje błogosławieństwo dla nas, o to byśmy byli wierni Bogu, byśmy nigdy nie opuścili Ciebie, nie odeszli od wiary
    w Ciebie Jezu.
  • Proszę o zdrowie dla mojej rodziny, rodziców, rodzeństwa
  • Proszę o pracę dla rodziców i tych wszystkich, którzy tej pracy potrzebują
  • Proszę Cię Jezu o zgodę w mojej rodzinie, o pokój  w mojej ojczyźnie i na całym świecie
  • Proszę za ludzi biednych, opuszczonych, głodnych, chorych, za biedne dzieci, którymi nikt się nie zajmuje, które nie mają co jeść
    i gdzie spać.
  • Proszę za moich kolegów w szkole, by też Ciebie Jezu kochali, modlili się i zawsze o Tobie pamiętali
  • Proszę o Twoje błogosławieństwo Jezu dla tych, których lubię, którzy mi pomagają, ale także za tych, których nie lubię, którzy może mi dokuczają, Ty wiesz Jezu, że trudno mi prosić za nich, ale chcę byś im błogosławił bo inaczej nigdy nie staną się dobrymi ludźmi
  • Proszę Cie Jezu błogosław mojej Ojczyźnie, Polsce, wszystkim, którzy tutaj żyją, by byli wierni Tobie, zawsze wierzyli w Boga
    i byli dobrymi ludźmi, kochali Ciebie i innych ludzi.
  • Proszę za cały świat, błogosław wszystkim ludziom na całej ziemi, zwłaszcza tym, którzy są najsłabsi, najbiedniejsi, prześladowani za wiarę w Ciebie.
  • Proszę Cię Jezu jeszcze za tych którzy zmarli i potrzebuje naszej modlitwy, bądź dla nich miłosierny i przyprowadź do siebie
  • Proszę o twoje błogosławieństwo dla nas wszystkich, którzy tutaj jesteśmy.
  • W chwili ciszy poprośmy Jezusa o to czego pragniemy
  1. Modlitwa prośby za siebie
  • Proszę dziś Jezu za siebie, proszę o to bym był wierny Tobie zawsze, przez całe życie
  • Proszę bym nigdy nie odszedł od wiary w ciebie i od Kościoła, bym zawsze chodził na Masze Święta, nawet kiedy będę już dorosły.
  • Proszę, Cię Jezu, bym kochał Ciebie i ludzi, wszystkich, ale najbardziej tych, którzy są mi bliscy, moją rodzinę, bym nigdy nie opuścił moich bliskich
  • Proszę Cię Jezu o zdrowie, potrzebne siły, umiejętności
    o mądrość i roztropność w życiu
  • Proszę bym chciał się uczyć, rozwijać, bym był posłuszny moim rodzicom, nauczycielom
  • Proszę o to wszystko, co mi jest potrzebne do życia, bym nigdy nie zaznał głodu, biedy, wojny i wielkich nieszczęść, bym mógł spokojnie, uczciwie przeżyć moje życie
  • Proszę o dobrych przyjaciół, którzy mi pomogą dobrze  żyć
  • Proszę o to Jezu co Ty uważasz dla mnie za najlepsze
  • W chwili ciszy poprośmy Jezusa o to czego pragniemy
  1. Modlitwa uwielbienia
  • Uwielbiam Cię Panie za miłość jaką jesteś i jaką mi dajesz każdego dnia
  • Uwielbiam, że jesteś taki dobry, piękny, miłosierny, że kochasz człowieka, opiekujesz się nami
  • Uwielbiam Cię Jezu, za Twoją bezinteresowną miłość, że stałeś się człowiekiem, że mogę teraz na Ciebie patrzeć, że mogę Cię uwielbiać
  • Uwielbiam Cię Jezu, wszystko co dajesz ludziom, i mnie też
  • Uwielbiam ciebie gdy cierpiałeś i gdy byłeś w chwale, gdy leżałeś jako maleńkie Dziecię w żłóbku i gdy jako dorosły Człowiek nauczałeś wszystkich ludzi
  • Uwielbiam Twoje święte Imię „Jezus”.
  • Uwielbiam Twoje Serce przebite dla mnie i wszystkie rany
  • Uwielbiam Cię Jezu całym moim życiem, i pragnę Ciebie uwielbiać zawsze przez całe moje życie.