Narodowy Kongres Miłosierdzia w Wilnie

Narodowy Kongres Miłosierdzia w Wilnie

W dniach od 6 do 8 maja odbył się w Wilnie pierwszy Narodowy Kongres Miłosierdzia. Kongres jest świętem doświadczenia Bożej łaski i miłosierdzia – rozpoczynając w piątek przedsięwzięcie, powiedział wileński metropolita abp Gintaras Grušas, zachęcając wiernych, aby otworzyli swoje serca na Boży dar, jakim jest Jego Miłosierdzie. W różnych miejscach były zaangażowane nasze Siostry.  W sobotę o godz. 10.00  wygłoszona została konferencja na temat: „Etapy wzrostu Miłosierdzia według św. Faustyny i bł. Ks. Michała Sopoćki”.
Natomiast w krypcie kościoła pw. św. Teresy o godz. 10.00 odbyła się konferencja pt. „Bądźmy miłosierni”. Konferencję poprowadziła s. Patrycja. Odbyło się też przedstawienie obrazu i rozmyślanie na temat tworzenia witrażu i jego wizji.

Niesamowitym przeżyciem dla nas jako Sióstr Jezusa Miłosiernego była „wizyta” Jezusa w swoim obrazie w kaplicy naszego domu zakonnego, czyli tam gdzie był namalowany. Jezus był na wyciągnięcie ręki, niesamowicie piękny- dający doświadczenie swojej żywej obecności.

DSCF3567

Również Jezus chodzi po Wilnie.

415d5b77ee51d6f85474c48b840e4913_XL

Uroczysta procesja z oryginalnym obrazem Jezusa Miłosiernego przeszła w niedzielę spod Sejmu do katedry wileńskiej.

 Udział w procesji, która ruszyła z placu Niepodległości aleją Giedymina do katedry, wziął legat papieski kardynał Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej – pierwsza osoba po papieżu w Watykanie.

Legat papieski będzie też celebrował Mszę św. na placu Katedralnym o godz. 13.00. Nabożeństwo będzie stanowić zakończenie Narodowego Kongresu Miłosierdzia, który odbywa się w Wilnie od piątku.

 

Kongres jest głównym wydarzeniem religijnym na Litwie w ramach obchodów Roku Miłosierdzia.

 

Udostępnij tę treść: