Irlandia – Letterkenny

 

            Siostry Jezusa Miłosiernego zamieszkały w Letterkenny 16 października 2018 roku. Data znacząca – nie dość, że jest rocznicą wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, ale i dniem liturgicznego wspomnienia św. Galla – irlandzkiego mnicha, który ewangelizował Europę. Jak kiedyś on wyruszył z tej ziemi, by nieść Chrystusa, tak tego dnia my wyruszyłyśmy z naszej ziemi, na nowo przynieść Miłosiernego Pana ludziom tej ziemi.
           Pierwsze nasze dni w Letterkenny były jak z bajki: ludzie zatrzymywali się na ulicy by nas powitać, przynosili nam ciasteczka, czekoladki, kwiatki, klucze do tajemniczej furtki… Życzliwość i dobroć przerosła wszelkie oczekiwania. Do dziś, choć te pierwsze dni dawno minęły, doświadczamy mnóstwo miłości i troski ze strony tutejszej społeczności.
           Nasz dom został ustanowiony jako Centrum Miłosierdzia Bożego (Divine Mercy Centre). Prowadzimy tu działalność rekolekcyjną – zapraszając ludzi na spotkania modlitewne, rekolekcje (krótsze i dłuższe, w milczeniu czy bardziej aktywne). Uczymy się ciągle jak najlepiej dotrzeć z tymi rekolekcjami do ludzi, ponieważ nie istnieje w Irlandii tradycja jeżdżenia na rekolekcje, nawet wśród pobożnych ludzi. Bardzo chcemy żeby tutaj, na tej ziemi, która wydała tylu świętych i uczonych, Miłosierny Pan był coraz bardziej znany i kochany.

 

 

 

dmcletterkenny@gmail.com

 

 

 

 

00353749169934

 

 

 

Divine Mercy Centre Letterkenny | Facebook

 

 KURS NOWE ŻYCIE – NEW LIFE

 

06.04. 2019 – REKOLEKCJE DLA NASTOLATKÓW – 12H DLA JEZUSA (Youth retreat-12 HOURS FOR JESUS)Widok z okna s. Benedettykatedra nocądom, w którym mieszkają SiostryPodarowany obraz do kaplicy Sióstr przez ks. Proboszcza krótko przed rozpoczęciem Nowenny przed Jej uroczystością.

Ufajmy Panu!